Από την επίσκεψη σου 73ου Νηπιαγωγείου στο σχολείο μας στα πλαίσια της ομαλής μετάβασης από την προηγούμενη βαθμίδα εκπαίδευσης στην επόμενη με τις νηπιαγωγούς τους κ.Ρέα και κ. Ράνια .
Οι αυριανοί μαθητές μας ξεναγήθηκαν στους χώρους του σχολείου μας, άκουσαν παραμύθια στο χώρο της βιβλιοθήκης μας από τα δικά μας πρωτάκια και το δάσκαλό τους Αθανασόπουλο Παναγιώτη, συμμετείχαν στο μάθημα της γυμναστικής με τη γυμνάστρια μας Ποτού Μαρία και στο παζάρι της Α΄και ΣΤ΄ τάξης και χόρεψαν κάτω από τους ήχους του ακορντεόν στο μάθημα της μουσικής με τη μουσικό μας Ζέζα Παρασκευή. Σίγουρα ήταν μια όμορφη εμπειρία για τα παιδιά και με χαρά τα περιμένουμε την νέα χρονιά στο φιλόξενο χώρο του σχολείου μας.